معرفی کتاب به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و روز مادر

کتاب: فاطمه (س) نگین عرش

نویسنده: محمدرضا رمزی اوحدی

کتاب فاطمه (س) نگین عرش نوشته محمدرضا رمزی واحدی، به طور کوتاه به تمامی جنبه‌های شخصیتی بانوی بزرگوار، حضرت فاطمه (س) پرداخته است.
در کتاب فاطمه (س) نگین عرش با استخراج و دسته بندی‌های احادیث، فصل‌های جدید و بی بدیلی از زندگی آن بانوی بزرگ، در 40 نگین به رشته تحریر در آمده است.


مترسککتاب: مترسک

نویسنده: معصومه عیوضی

مادر سارا به بیماری حصبه دچار شده و پدر درگیر بستری کردن همسرش و کارهای مربوط به مداوای آن است و در این میان، برای این که سارا از تنهایی در بیاید و در عین حال، مهارتی را یاد بگیرد او را به نزد یک هموطن ارمنی، مادام می‌برد و سارا در خیاط خانه مادام مشغول یادگیری هنر خیاطی می‌شود. همزمان با آرمینه، دختر مادام آشنا می‌شود که در خیالات خود به انتخاب دختر شایسته سال فکر می‌کند.
معصومه عیوضی با کنار هم قرار دادن دو خانواده که از دو فرهنگ متفاوت برخوردارند، به تضاد فرهنگی حاکم در جامعه آن روز ایران اشاره می‌کند. با حضور سارا در فضای خیاط خانه مادام و دوستی و معاشرت او با آرمینه، ذهنیت سارا در خصوص موضوع حجاب دچار چالش می‌شود، فکرهای متفاوتی به دهنش خطور می‌کند و برای مدتی او را به اندیشیدن به موضوع حجاب و زمینه‌های آن در خانواده خود وا می‌دارد. این در حالی است که همزمان اتفاق تازه‌ای در محل زندگی سارا در حال وقوع است.