معرفی کتاب به مناسبت رحلت رسول اکرم صل الله و علیه و آله و سلم و شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام

کتاب آخرین پیامبرکتاب کودک : آخرین پیامبر؛ حضرت محمد (صلوات‌الله علیه)

نویسنده :

در مجموعه «داستان پیامبران» کودکان با داستان زندگی و قصه‌های ۱۲ نفر از پیامبران آشنا می‌شوند. در این کتاب داستان حضرت محمد (ص) آخرین پیامبر خدا را می‌خوانیم.


کتاب محمد رسول الله صلی الله و علیه و آله وسلمکتاب : محمد صلی الله علیه و آله و سلم و پیامبران:

برتری رسول خدا صلی‌الله‌علیه‌و‌آله بر سایر انبیا از زبان امیرالمؤمنین علیه‌السلام

نویسنده:

متن اصلی کتاب، ترجمه حدیث مفصّلی از علی علیه‌السلام در مورد برتری رسول خدا صلی‌الله‌علیه‌و‌آله بر سایر پیامبران است که آن حضرت در پاسخ به پرسش‌های یک دانشمند یهودی، آن برتری‌ها را بیان می‌فرماید.


کتاب حماسه حسنیکتاب : حماسه حسنی

نویسنده: حسین کریمی زنجانی

به نظر می‌آید که اینگونه نگرش، هر چند خالصانه و از صفای دل برخاسته باشد، بی‌توجهی به مسائلی است که امام حسن (ع) از آن‌ها آگاهی داشته و از عمق جان به راه و روش خود مطمئن بوده و کسانی که به امام اعتراض می‌کرده‌اند، از عمق جریان نفاق و نیت شوم بنی امیه آگاه نبوده‌اند. در واقع باید از استراتژی امام در آن عصر به عنوان یک حماسه یاد کرد آن هم حماسه‌ای ستودنی.

امام‌ مجتبی (ع) در تحلیل سیاسی خود که از نگاه سطحی‌نگران دور بوده بهترین و سودمندترین راه مبارزه با معاویه را «آشتی موقّت» می‌دانسته. بقا و دوام آیین محمّدی را از همین زاویه می‌نگریسته و به یقین پی ‌برده بود اگر جنگ با معاویه را ادامه دهد، نه تنها نسل رسول ‌الله (ص) منقطع خواهد شد، بلکه کلمۀ ‌الله نیز محو و نابود خواهد گردید.